Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Su Altı Kulübü(SÜSAK) üyeleri Eğirdir Gölü’nde temizlik çalışmalarına başladı.

Eğirdir’de bulunan Yeşilada İzci Evi arkasında kamp kuran 45 kişilik SÜSAK üyeleri dalışın ilk gününde çok sayıda çöp ve metal parçaları toplayarak dışarı çıkarttı. SDÜ Doğa Sporları Uzmanı Durmuş Öztürk, tatlı su kaynaklarını kirlenmesini önlemek ve temizliğini muhafaza etmek için böyle bir faaliyet düzenlediklerini belirtti. İlk dalışlarını liman önünde yaptıklarını belirten Öztürk, “Bu çalışmalarımızı 45 arkadaşımız ile birlikte sürdürüyoruz. 15 arkadaşımız su altı diğer 30 arkadaşımız kıyı temizliği yaptılar. Gölden bir günde toplam 30 poşet çöp topladık. Bundan sonraki temizlik alanımız Altınkum plajı olacak.” dedi.

Gölün temizlik çalışmalarını inceleyen Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral de SÜSAK Başkanı Öztürk ve üyelerle sohbet ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Böyle bir çalışmadan dolayı kulüp üyelerine teşekkür eden Özmeral, “Böyle güzel ve faydalı bir faaliyet için Eğirdir’i tercih ettiğiniz için son derece memnun oldum. Türkiye’nin en büyük tatlı su rezervlerinden olan Eğirdir Gölü’nü korumak hepimizin görevidir. Gösterdiğiniz hassasiyetin diğer kurumlara da örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!