Evet, arkadaşlar telefonunuzun kulaklıklarını kullanarak beyin tümörünü engelleyebilirsiniz. Cep telefonunuzla konuşmanın sağlığa çok önemli ve geniş zararlı olduğunu sizlerde biliyorsunuz. Telefon kullandığınız yere baz istasyonu ne kadar uzaksa cep telefonun o kadar tehlikeli olacağını ifade eder. Çünkü baz istasyonu ne kadar yakınsa cep telefonu iyi irtibat kurar yaydığı radyasyon azalır. Eğer şehir dışına çıktığınızda sabahtan şarj ettiğiniz telefonunuzun bataryasının akşama kadar azaldığını gördüyseniz anlayın ki şehir dışında baz istasyonu daha seyrek olmaya başlamıştır. Baz istasyonunda irtibatlı kalabilmek için telefonlarınızın daha çok enerji harcadığına ve bu yüzden şehir dışında telefonunuzu vücudunuzdan uzakta bulundurmanız gerektiğini bilmelisiniz. Telefonunuzu arabanın koltuğuna koyabilirsiniz. O telefonun baz istasyonuyla irtibatta kalabilmesi için daha çok verici yayması gereklidir. Telefonlarınızı kesinlikle yüzünüze yapıştırmayın. Mümkün olduğu kadar telefon görüşmelerinde kulaklık kullanmanın sağlığınız için iyi olduğunu bilin. Uzun görüşmelerde mutlaka kulaklık takın ya da araçtaysanız hoparlörden görüşme yapabilirsiniz. Böyle olması sağlık açısından çok önemlidir. Cep telefonunuzu kullanırken sürekli aynı tarafla değil değiştirerek görüşme yapmalısınız. Yapıştırarak konuşmayın ve kulağınıza belli bir açıda yerleştirerek konuşun. Direk yapıştırdığınız taktir de telefon çok fazla enerji basıyor. Değiştirmenizde yarar vardır. Çaldırma sırasında telefonu kulağa dayamakta hiçbir zarar yoktur. Aksine faydalıdır. Karşı taraf telefon açtığında radyasyon rutine geçtiğini ve etkisinin azaldığını unutmayın. Hoparlör açıp çalma sesi duyulana kadar telefonu kulağa götürmemelisiniz.

Cep telefonundan oluşan zararlarda şöyle olmaktadır: Geçici işitme aksaklıkları, gözlerde kararma, sulanma ve yanma, kalp ritminde bozukluk, kalp pilinin arızalanma riski, yoğun stres ve yorgunluk hali, yoğunlaşma ve dikkat bozuklukları, baş ağrısı ve sersemleşme, unutkanlık, refleks zafiyeti, kulakta çınlama ve ısınma, görüş alanında sıkılma, gözlerin çapaklanması gibi pek çok zararları vardır.

Uzun dönemdeki zararları ise şöyledir: Beyin tümörü, işitme siniri kökenli tümörü, cilt kanseri, yüksek tansiyon, görme bozukluğu, kan hücrelerinin deformasyonu, kan beyin bariyerinin zedelenmesi, kalıcı işitme kayıpları, kalp hastalıkları, hafıza kaybı, embriyo gelişiminin zarara uğraması, düşük ihtimalinde artış, sperm sayısının azalması gibi zararları da vardır. Özellikle küçük çocuklardan uzat tutmanız önerilir sağlıkları açısından önemli.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!