Mısır’ın 4. Levent’teki Başkonsolosluk Binası önünde toplanan aralarında İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyelerinin de bulunduğu Türkçe ve Arapça pankartlar taşıyan grup, ”İstanbul’dan Mısır’a direnişe bin selam”, ”Yaşasın Mısır intifadası”, ”Mısıra halkı yalnız değildir”, ”Firavun Hüsnü Mısır’dan defol” sloganlarI attı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in insanları katletmeye devam ettiğini, Mısır’daki protestoculara karşı bütün polis gücünü devreye soktuğunu ileri sürdü.

Mübarek’in bu gece Tahrir Meydanı’nı boşaltmayı hedeflediğini savunan Yıldırım, şöyle devam etti:

”Hüsnü Mübarek, eğer dünyadan sesler yükselmezse insanları katledecek ve hapishaneleri tekrar dolduracak. Bu nedenle bütün dünyanın Mısır halkına destek vermesi lazım. O, yıllardır diktatörlük yaptı. Gazze’yi İsrail’in kucağına nasıl atmışsa halkına da aynı zulmü yapmayı hedefliyor. Bu yüzden bu gece buradayız. Türkiye, Mısır halkına destek verdi. Diplomatik girişimlerini daha da artırmasını istiyoruz. Ayrıca temennim, hükümetin, bütün dünyaya Mübarek’e sahip çıkmamaları yönünde tavır koymasıdır.”

Öte yandan, Beyoğlu’ndaki Galatasaray Lisesi önünde toplanan ve ellerinde ”Tahrir’den Dünyaya İsyan, Devrim, Özgürlük” yazılı pankart taşıyan Tüm İlerici Gençlik Derneği üyesi bir grup da sloganlar eşliğinde Taksim’e kadar yürüdü.

Grup daha sonra dağıldı.

AA / CİHAN

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan 30 otobüs protesto için Ankara'ya gitti başlıklı makalemizde protesto, torba ve yasa hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!