Tam Windows 7 işletim sistemine alıştık, derken peşine Windows 8/8.1 arayüzünü piyasaya çıkardılar. Yeni nesil işlemciye sahip bilgisayar alan kişiler artık Win7 yerine sistem arayüzünü Win8 olarak görmektedirler. Lakin yeni işletim sistemini kullanacak olan seslichat kullanıcılarının tek sıkıntısı yaşanan mik ayarı sorunudur. Bizde çoğu kullanıcının sitemize girişlerde yaşadığı ses sorununu görünce böyle bir başlık altında yazılı bir sunumda bulunalım istedik. Bu sunum hem sistem ses sorununuzu yapmanızda yardımcı olacak, hemde Windows 8 sisteminizin ayarlarınız speakychat ile uyumlu hale getirmenizde büyük rol oynayacak. Şimdi gelin nasıl manuel ayarlama yapabileceğinize değinelim sizde işe koyulun.

WİNDOWS 8 SES AYARI VE STERO MİX (KARIŞTICI) SORUNUNA ÇÖZÜM NASIL BULUNUR?
 • İlk öncelikle Realtek ses driver aygıtlarının bilgisayarda yüklü olduğundan emin olun. Bunun için “Denetim Masası” üzerinden “Donanım ve Ses” bölümüne giriş yapmalısınız.

Yüklenmiş olduğunuz kanaatine vardığınız an yapılacak işlem Windows7 işletim sistemimizdeki gibi ayarlama yapmamız. Bunun içinde daha önceden resimli olarak bir anlatımımız olmuştur aşağıdaki bağlantı linkini tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

 • Resimli sesli sohbet mik ayarı anlatımı için tıklayınız
 • Windows8 kullanıcısının sesli chatte yaşayacağı problemler aşağıdaki gibi sıralanabilir!

  • Sesli odalar içerisinde diğer kullanıcıların sesi gelmeyebilir. Bunun akabinde ses gelse bile sesiniz gitmiyor olabilir.
  • Mikrofonda sohbette olanlarla konuşamaz ve müzik dinletemezsiniz.
  • Hoparlör’den ses çıkıyordur ama kulaklıkla dinlenilmiyor olabilir.

  Bunun gibi daha çoğu sorunlarla karşı karşıya kalmanız mümkün olabilir. Eğer tüm ayarları yaptıktan sonra hala sorunla karşılaşıyor iseniz lütfen yorumlarınız aracılığıyla yaşanan sorunlardan bize yazılı bahsedin sizin adınıza sorunun nedenlerini araştırıp çözüm cevabını size ulaştıralım. Amacımız yıllardır olduğu gibi ziyaretçimiz olan kişilerin sorunlarına çözümler üretebilmektir.

  Yada sitemizin chat odalarına girerek konu hakkında bilgili kişilerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

  Başlığını attığımız konuyu resimlerle anlatmak istemedik, çünkü Windows7 ile aynı (arayüzü) ayar bölümlerine sahip olduğundan gerek duymadık daha doğru olur.

  Konumuzla alakalı arama motorları üzerinden gelinebileceğini düşündüğümüz kelimeler;

  • Windows 8 seslilerde mik ayarı
  • Windows8 mikrofon ses ayarı
  • Windows 8.1 stero mix ayarlaması

Hazıryan : By-BiLinmez

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Sesli sohbet Sistem Ban Cözümü başlıklı makalemizde sistem ban hakkında bilgiler verilmektedir.

Okunma 14 Şub 2016

Benzer Yazılar

55804

Ülkücü Sesli Site

23 Eyl 2016
Mobil Sesli Sohbet

Mobil Sesli Sohbet

14 Şub 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!