Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 86’cı kuruluş yıldönümü etkinliği, öğrencilerin protestosu nedeniyle başlamadan iptal edildi. Öğrencilerin binadan çıkmasının ardından salonun bir üst katında alternatif kutlama yapıldı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve çok sayıda Yargıtay üyesinin davetli olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 86’ncı kuruluş yıl dönümü etkinliği öncesinde bazı öğrenciler salon dışında protesto gösterisinde bulundu.

Bunun üzerine üniversite yetkilileri öğrencilerle görüşerek, slogan atmamaları halinde etkinliğin yapılacağı salona girebileceklerini söyledi. Yapılan görüşmeler sonucunda Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Altaç, slogan atılmamayacağı yönünde söz veren öğrencileri içeri aldı. Ancak öğrenciler salona girer girmez ’Polis defol, üniversiteler bizimdir’, ’YÖK polis medya, bu abluka dağıtılacak’ sloganları attı.

Eylül IŞIK, Her rüzgâr savuracak bir toz bulur. Her hayal yaşanacak bir can bulur… Her düş gerçekleşecek bir umut bulur… Kolay bulunmayan tek şey güzel bir dostluktur…!

Bir önceki yazımız olan VAN’A YARDIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR başlıklı makalemizde Van, Van Depremi ve Van haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!