Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekipleri Mehmet Akif Mahallesi, Yunuseli Mahallesi ve Güneştepe Mahallesi’nde tespit edilen 11 adet kaçak yapıyı yıktı.

Yıkımlar sırasında direniş bu kez kaçak yapı sahiplerinden değil, kaçak yapılarda çalışan ustalardan geldi. Kaçak yapılaşmanın yoğun olarak yaşandığı Mehmet Akif Mahallesi, Yunuseli Mahallesi ve Güneştepe Mahallesi’nde denetimlerini sıklaştıran Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekipleri tespit ettikleri 11 adet kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkımlar sırasında kaçak yapı sahipleri yıkımları yine gözyaşları içinde izledi.

Önceki yıkımlara göre farklı olansa yıkım sırasında kaçak yapı sahiplerinin yerine kaçak yapılarda çalışan ustaların direniş göstermesi oldu.

Yunuseli Mahallesi Fatih Sokak’ta ekiplere direniş gösteren kaçak inşaatta çalışan yapı ustası, Çevik Kuvvet ekiplerince etkisiz hale getirildi.

Kaçak yapı ustalarının yıkım alanından uzaklaştırılmasıyla kaçak yapı da ekiplerce yıkıldı.

İnşaat ustaları yıkımı Çevik Kuvvetin güvenlik şeridi dışından izledi. Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekipleri kaçak yapıyla mücadelenin aralıksız süreceğini bildirdi.

CİHAN

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Rahip ve imamlar birlikte çalışacak başlıklı makalemizde aksoy, birlikte ve çalışacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!