Bazı insanlarımız varki vücudunun ihtiyacı olan besinlerle kendini geliştirmeye çalışıyor. Ama bazılarıda var geliştirmek yerine vitaminsiz ve zekasız kalmayı tercih ediyor. Sonra yok keşke bugün bunu yeseydim şimdi güçlenirdim yok bugün şunu içseydim zekam kuvvetlenirdi diye yakınıyor. Ama son pişmanlık fayda etmiyor bunu hiç kimsenin unutmaması gerekiyor. Bugün sizlerle zekayı geliştiren ve zihni açan besinlerin isimlerini ve ne gibi yararı olduğunu paylaşacağım. Sizlerde kendi ağız tadınıza layık olan besinle vücudunuzun hücrelerini sağlıklı şekilde geliştirebilirsiniz.

Sabahları Yeni Güne Başlarken: Peynir, yumurta, süt gibi fazla protein içeren besinleri yemeniz gün içerisinde zekanızın uzun süreli çalışmasına yardım edebilir. Üstüne birde şekerli çay içtiniz mi rahatlığınıza diyecek olmaz.

Öğle Arası Güne Devam Ederken: Domates, havuç yada kırmızıbiber ağırlıklı yemeklerden tüketin. Beynin daha sağlıklı çalışmasında yardımı dokunan sebzelerdir. Sulu yemekleri tercih ediniz.

Akşam Güne Elveda Derken: Taze sebzeler yemeye gayret edin sonra normal türlü tadında yemekler tüketin. Bir süreliğine yazdıklarımız şeklinde yediklerinize dikkat ederseniz emin olun sizden daha zekisi olmayacaktır.

Gün İçerisinde Ayrıyetten Yiyecekleriniz: Ceviz, Fındık, Çilek, Elma, Yoğurt, Yağsız Kırmızı Et ve Vitamini sağlayan diğer besinler. Birde unutmadan söylemeliyim sabahları aç karnına su içmek beyin sistemini daha hızlı çalıştırıyor. Başkada size zekanızı geliştirecek besin ismi veremem hepsi bu sayfada yer alıyor. Yok burada eksik olan yiyecekler var diyorsanız yorum kısmından sizlerde eksikleri yazarak tamamlayabilirsiniz. Bol şanslar. 🙂

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!